Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Kontrola w firmie ⚠

10 października 2018

Jakie prawa i obowiązki ma przedsiębiorca podczas kontroli? Czy Inspekcja musi uprzedzić o planowanej kontroli? Co może sprawdzać kontrola … ?

 

Kontrola przedsiębiorstwa ➲ czy kontrola musi być zapowiedziana?

 

kontrola jakie mam prawa?Każdy kto zostaje zawiadomiony o zamiarze kontroli czuje niepokój i zastanawia się, co kontrola może sprawdzić i jakie ma prawa oraz obowiązki ma kontrolowany a jakie kontroler – odpowiedź § porady prawne przez telefon 703603009

 

Organów administracji państwowej, uprawionych do kontroli jest wiele: Urząd Skarbowy, Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Pożarowa, Inspekcja Handlowa, Urząd Celny, Inspekcji Ochrony Środowiska, Inspekcji Transportu Drogowego, Nadzór Budowlany…

 

Wiele z kontroli musi być zapowiedzianych zawiadomieniem o zamiarze kontroli, jednak są sytuacje w których organy kontroli nie muszą uprzedzać o swoich działaniach. Wynika to wprost z norm prawnych określających uprawnienia danej inspekcji, a czasami z okoliczności, np. w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia wykroczenia bądź przestępstwa.

 

darmowa pomoc prawna przez telefonPoza przepisami szczególnymi organy administracji państwowej muszą przestrzegać normy prawne określone w ustawie kodeks postępowania administracyjnego (który określa m.in. naczelne zasady postępowania administracyjnego). Kodeks postępowania daje nam wiele możliwości, w tym prawo odwołania, jednak każdy przedsiębiorca powinien zapoznać się z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, zwłaszcza „Rozdział 5”.

 

Kontrola działalności gospodarczej przedsiębiorcy

 

Art. 71 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej stanowi, że „Kontrola działalności gospodarczej przedsiębiorców przeprowadzana jest na zasadach określonych w niniejszej ustawie, chyba że…”.

 

Warto też mieć na uwadze niedawno wprowadzoną konstytucję dla biznesu, która określa:

  • relacje przedsiębiorcy z urzędami i załatwianie spraw…
  • zakładanie firmy
  • zawieszenie działalności
  • zasady tworzenia prawa gospodarczego
  • obowiązki związane z prowadzeniem działalności

 

Uprawnienia organów kontrolujących są bardzo szerokie, a przepisów prawnych regulujących prawa i obowiązki kontrolerów oraz podmiot kontrolowany jest wiele. Jeżeli obawiasz się kontroli, chcesz poznać swoje prawa bądź obowiązki, a także możliwości prawne to skorzystaj z porad prawnych przez telefon, których udzielają prawnicy Kancelarii Prawnej specjalizujący się w prawie gospodarczym i administracyjnym.

 

Kancelaria Prawna czynna 7 dni w tygodniu, w godz. 7:00 do 21:00

tel. 703 603 009

 

http://www.poradyprawne-infolinia.pl/

darmowe porady prawne przez telefon

Telefoniczne porady prawne 703603009

 

Poza poradami przez telefon służymy również kompleksową pomocą prawną na terenie woj. Śląskiego.

 

Kontrola w firmie, kontrola przedsiębiorstwa, kontrolowany przedsiębiorca porady prawne, mam mieć kontrolę, jak się zachowywać podczas kontroli, czy kontrola może, kontrola z PIP porady, kontrola środowiskowa porady, porady na temat kontroli w firmie, kontrola z Państwowe Inspekcji, prawa i obowiązki podczas kontroli porady, pomoc prawna dla firm, potrzebuję szybkiej porady prawnej, czy kontrola może mnie ukarać, co może kontrolować, kontrola z sanepidu, kontrola nadzoru budowlanego porady, kontrola administracyjna porady prawne, możliwe kary za nieprawidłowości w firmie, jak uniknąć kontroli w zakładzie pracy, jak odroczyć kontrolę, jak przeciągnąć kontrolę w czasie, na co uważać podczas kontroli, porady jak się zachować podczas kontroli, kontrola straży pożarnej, wymagania podczas kontroli, jakie prawa ma kontrolowany przedsiębiorca, zawiadomienie o zamiarze kontroli, porady dla przedsiębiorcy, kontrola u przedsiębiorcy porady, niezapowiedziana kontrola co robić, szybkie porady podczas kontroli, kontrola inspekcji handlowej na co uważać, kontrola ZUS porady prawne, kontrola skarbowa przedsiębiorcy, kontrola urzędu skarbowego pomoc prawna, telefoniczne porady prawne podczas kontroli, gdzie szukać pomocy podczas kontroli, sprzeciw do protokołu kontroli, postępowanie podczas kontroli, nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli pomoc prawna, Jakie prawa i obowiązki ma przedsiębiorca podczas kontroli?, Czy Inspekcja musi uprzedzić o planowanej kontroli? Co może sprawdzać kontrola, ile może trwać kontrola porady prawne.

Kontrola w firmie ⚠
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,