Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Prawa pracownicze

12 grudnia 2018

Nowe prawo pracy porady prawne http://www.poradyprawne-infolinia.pl Jakie są nowe prawa pracowników? Porady prawne prawa pracy tel. 703603009

 

Nowe prawo pracy §

 

zmiany w prawie pracyZmiany w prawie pracy to przede wszystkim nowelizacja odnośnie umów czasowych (22.11.2018 r.) oraz limit skierowania pracownika tymczasowego do jednego pracodawcy (użytkownika). Przekształcanie umów terminowych na umowy na czas nieokreślony to skutek nowelizacji kodeksu pracy z dnia 25 czerwca 2015 r.

 

Nowe prawo pracy – styczeń 2019 r. – Istotną nowelizacją prawa pracy jest ustawa z dnia 10.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych…

 

Nowe prawo pracy zmienia art. 86 k.p. i od lat obowiązującą zasadę wypłaty wynagrodzenia do ręki. Teraz zasadą jest wypłata na rachunek bankowy a tylko na żądanie pracownika wypłata do ręki.

 

Zmienia się kodeks pracy w art. 94. Skraca się okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Pracodawca ma możliwość przechowywania dokumentacji w formie elektronicznej. Ale przede wszystkim pracownik będzie mógł zabrać swoją dokumentację pracowniczą o czym pracodawca powinien pouczyć pracownika.

 

Prawo pracy po zamianach §

 

√ nowych prawach i obowiązkach pracowniczych w zw. z nowelizacją od stycznia 2019 r.;

 

√ zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 10.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych;

 

√ zastosował nowe pouczenie odnośnie przechowywania dokumentacji pracowniczej bądź jej możliwości przejęcia.

 

 

prawo pracy 2019

 

 

Potrzebujesz szczegółowej porady?

 

Bezpłatne porady prawne w godz. 8:00 – 21:00

 

703 603 009

 

Kancelaria Prawna 24 Warszawa 00-137 Elektoralna 13

 

 

alimenty z funduszu

 

Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić skontaktuj się z swoim operatorem (np. Orange, T-mobile..) i poproś o odblokowanie połączeń premium.

 

Co więcej prawo telekomunikacyjne się zmieniło i teraz musisz ustalić limit miesięczny połączeń premium.

 

Jeśli będzie niski to możesz mieć problem z połączeniem lub w trakcie porady połączenie zostanie przerwane przez operatora!

 

Najlepszy sposób na uzyskanie porady prawnej przez telefon bez obaw o wysoki koszt połączenia to zamówienie porady za opłaty mailem kancelaria@prawnik-infolinia.pl. Po dokonaniu wpłaty 49zł my zadzwonimy do Ciebie i udzielimy Ci rzetelną poradę prawną.

 

 

 

 

Prawa pracownicze