Rozwód cywilny i rozwód kościelny – co wiesz o rozwodzie? Jak uzyskać rozwód? Prawo rodzinne i opiekuńcze porady prawne §
Rozwód informacja prawna http://www.poradyprawne-infolinia.pl tel. 703603009
Rozwód zgodnie z ustawą prawo rodzinne i opiekuńcze to ustanie małżeństwa. Zaś na stronach Wikipedia przeczytamy, że rozwód to „rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Wśród rozwodów możemy wyróżnić dwa typy: rozwód z orzekaniem o winie (kończący małżeństwo z winy któregoś z małżonków) – w takim przypadku sąd może zasądzić alimenty od osoby, przez którą ustaje związek małżeński na korzyść poszkodowanej osoby; rozwód bez orzekania o winie (za porozumieniem stron) – w tym przypadku małżonkowie zrzekają się praw roszczeniowych w stosunku do drugiej osoby”. A jak uzyskać „rozwód kościelny”, tj. unieważnienie ślubu kościelnego?
„Co Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”, a jak wygląda rzeczywistość?
Rozwód cywilny (nie mylić z unieważnieniem małżeństwa na gruncie np. kodeksu postępowania karnego) określają normy prawne kodeksu rodzinnego i opiekuńczego od art. 55., a unieważnienie ślubu kościelnego opisuje tzw. kodeks prawa kanonicznego (m.in. kanon 1156). Rozwód: rozwiązanie małżeństwa na podstawie orzeczenia Sądu, na wniosek (pozew o rozwód) jednego lub obojga małżonków. Separacja: uchyleniu wspólnoty małżeńskiej, bez rozwiązania związku małżeńskiego (można szybciej i łatwiej uzyskać, a tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne gdy małżonek nie chce udać się do Notariusza aby podpisać umowę rozdzielczości majątkowej i jednocześnie zadłuża nas).
Powszechnie uważa się, że jeśli obie strony chcą rozwodu i napiszą pozew rozwodowy za porozumieniem stron to z pewnością go otrzymają. Nic bardziej mylnego czego dowodzą liczne orzeczenia sądowe.
Jeśli zależy Ci na uzyskaniu rozwodu to koniecznie skontaktuj się z infolinią naszej Kancelarii Prawnej i uzyskaj szczegółowe informacje na temat przesłanek rozwodowych i możliwości uzyskania rozwód oraz jakie są plusy i minusy rozwodu bez orzekania o winie i z orzekaniem o winie, a także jak ustalić władze rodzicielską – na życzenie (bezpłatnie) uzyskasz wzór pozwu o rozwód wraz z instrukcją jak go wypełnić. Infolinia jest czynna 7 dni w tygodniu (jeśli nie możesz się dodzwonić to poproś swojego operatora o odblokowanie połączeń premium):
tel. 703-603-009
Dzwoniąc na naszą infolinię porad prawnych o procesie rozwodowym (703603009) uzyskasz odpowiedź m.in. na pytania:
- jak napisać pozew o rozwód
- unieważnienie małżeństwa
- jak szybko uzyskać rozwód
- co Ci da rozwód z orzekaniem o winie
- jak zabezpieczyć prawo do opieki nad dzieckiem
- jak uzyskać alimenty na dziecko
- kiedy masz prawo do alimentów na siebie
- czym się różni rozwód od separacji
- kiedy warto wystąpić o separację
- najczęstsze przyczyny oddalenia pozwu o rozwód
- dlaczego Sąd może oddalić wniosek o rozwód
- jak samemu sporządzić pozew rozwód
- rozwód z winy małżonka
- ile kosztuje proces rozwodowy
- ile może trwać rozwód
- ograniczenie praw rodzicielskich
- alimenty, wysokość alimentów
- opieka nad dzieckiem a wysokość alimentów
- tzw. 500+ a alimenty
- Adwokat na koszt państwa w sprawie o rozwód
- MOPS odmawia wypłaty alimentów z Funduszu Alimentacyjnego
- rozwód cywilny a „rozwód kościelny”
- jak unieważnić ślub kościelny
- przesłanki unieważnienia małżeństwa kościelnego
Jeśli zależy Ci na własnej sprawie skorzystaj z porady prawnej doświadczonych prawników, bo koszt 10 minut rozmowy może Ci umożliwić skuteczną działalność w sprawie o rozwód bez konieczności wydania nawet 5000zł na pomoc Adwokata lub Radcy Prawnego – infolinia czynna 7 dni w tygodniu:
tel. 703-603-009
Jeśli nie możesz się dodzwonić to poproś swojego operatora o odblokowanie połączeń premium!
Poza telefonicznymi poradami nasi prawnicy specjalizujący się w rozwodach cywilnych oraz unieważnieniu małżeństwa kościelnego kompleksowo zajmują się sprawami rozwodowymi online i w naszych Kancelariach na terenie miast (i w okolicach) Gliwic, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.
Bezpłatne porady prawne https://prawnik-infolinia.pl/bezplatne-porady/