Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Mandat za naruszenie zasad epidemiologicznych

29 grudnia 2020

 

COVID czy Policja ma prawo nakładać mandaty? Koronawirus jak odwołać się od mandatu? Sanepid nałożył grzywnę, czy warto odwołać się do sądu za karę w zw. z COVID? Impreza sylwestrowa w COVID; Czy można wrócić w Nowy Rok w godzinie policyjnej? Czy Policja może ukarać za powrót do domu w Sylwestra? Jak się bronić przed karami w Sylwestra? Kara za naruszenie kwarantanny lub mandat za złamanie zakazu porady. Odwołanie od kary nałożonej w Sylwestra pomoc prawna tel. 703 603 009

 

Bezprawny „Mandat za naruszenie zasad epidemiologicznych odwołanie” – odwołanie od COVID

bezprawny mandat

Kancelaria Prawna porady tel. 702 603 009

 

 

 

Premier twierdzi, że nie ma godziny policyjnej, politycy z partii PIS twierdzą, że są zakazy, a Policja? Podobnie jak Sanepid, Policja jest zdezorientowana. Jak Polak ma się zachować wobec „Państwa”, które chce zmusić obywateli do czynności co do których władze nie potrafią się zdecydować?

 

Student prawa już na pierwszy roku uczy się, że o ile „obywatel ma prawo robić wszystko co nie jest zakazane” o tyle urzędnicy państwowi (Policja, Sanepid, itd..) nie mogą dokonywać czynności, których przepis prawa nie wskazuje:

Konstytucja a Koronawirus „Art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.” Ustawa Kodeksy Postępowania administracyjnego a COVID „Art. 6. Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa.” – dlaczego Policja kara za zagrożenie epidemiologiczne?

 

Nasi prawnicy z wieloletnim doświadczeniem pomagają odwołać się od bezprawnych kar nałożonych przez Policję lub Sanepid za rzekome naruszenie zasad epidemiologicznych. Mogą Państwo skorzystać z porady prawnej przez telefon 703 603 009 (opłata za połączenie). Druga możliwość to Porada telefoniczna po uiszczeniu opłaty 50zł (my oddzwaniamy w celu udzielenia opłaty – dane do wpłaty na stronie głównej http://poradyprawne-infolinia.pl/). Możemy też napisać odwołanie od kary za naruszenie zakazów – wystarczy przesłać nam mandat lub decyzję o karze (koszt 200zł).

 

W Polsce najwyższym aktem prawnym jest Konstytucja RP „Art. 8. 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej”, bo konstytucje nie uchwaliła aktualna większość posłów, a w Referendum faktyczna większość Polaków uprawnionych do głosowania. Dlatego teraz akty prawne nazywane Rozporządzeniem Ministra czy Premiera, które są podejmowane jednoosobowo nie mogą być ważniejsze niż Konstytucja czy Ustawy uchwalane przez Sejm + Senat + Prezydenta RP.

 

Zakazy kowidowe naruszają: „Art. 52 (ustęp) 1. Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu. (ustęp) 2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej…”, chyba, że ustawa a nie rozporządzenie… Dlaczego Policjant i urzędnik Sanepidu łamiąc art. 7 Konstytucji RP i art. 6 k.p.a. popełnia przestępstwo określone w art. 231 kodeksu karnego? Bo z obawy o utratę pracy „dzisiaj” nie myśli o konsekwencjach „jutro”, gdy zmieni się władza i może mieć zarzucone przekroczenie uprawnień.

 

Odwołanie od mandatu za COVID

 

darmowa pomoc prawna przez telefon

 

Nie obawiaj się, prawo jest po stronie obywateli i masz prawo się odwołać przed niesłusznym skazaniem (pomogliśmy już setkom osób). Gdyby bezprawny rząd wprowadził odpowiedni stan np. wyjątkowy lub uchwalił odpowiednie ustawy to miałby prawo ograniczyć wolności osobowe lub gospodarcze. Obrona praw obywatelskich to nie tylko prawo ale i obowiązek. Możesz się bronić sam lub skorzystać z pomocy profesjonalnych prawników. Niekoniecznie z naszych usług, ale jeśli interesuje Cię nasza pomoc to napisz do nas kancelaria@prawnik-infolinia.pl lub:

 

skorzystaj z porady prawnej przez telefon 703 603 009 (opłata za połączenie); – druga możliwość to Porada telefoniczna po uiszczeniu opłaty 50zł (my oddzwaniamy w celu udzielenia opłaty – dane do wpłaty na stronie głównej http://poradyprawne-infolinia.pl/). Możemy też napisać odwołanie i wystarczy przesłać nam mandat lub decyzję o karze (koszt 200zł).

 

bezprawne zakazy

Pomoc prawna tel. 703 603 009

 

Pomoc w odwołaniu się od kary za naruszenie zakazu przemieszczania się, odwołanie od mandatu za Sylwestra, powrót do domu w Nowym Roku, wniosek do Sądu za złamanie zasad covidowych, naruszenie kwarantanny po powrocie z zagranicy – http://poradyprawne-infolinia.pl/mandat-za-naruszenie-zasad-epidemiologicznych/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mandat za naruszenie zasad epidemiologicznych