Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Dług Windykacja Komornik Upadłość

27 października 2018

Porady dla dłużników – Upadłość konsumencka ratunkiem dla zadłużonych? Jak przechytrzyć windykacje? Czy Komornik miał prawo..? Przedawniony dług – bezpłatne porady tel. 703603009

 

Porady dla dłużników! Jednak obecnie uczciwym tak trudno przyznać się do porażki (często nie z własnej wini) a nieuczciwym i nadużywającym prawa (np. Komornikom) nie wstyd egzekwować długi, często wynikające z klauzuli wykonalności przyznanej przez Sąd tylko dlatego, że strona pozwana nie odpowiedziała na nakaz zapłaty. A kto analizował, czy ów nakaz zapłaty bądź wyrok zaoczny został doręczony na adres aktualnego miejsca zamieszkania? Dlaczego listonosze zamiast dokonywać adnotacji „adresat zmienił miejsce zamieszkania” piszą „nie odebrane w terminie”?

 

W wielu przypadkach zadłużenie z 2 000zł może urosnąć do ponad 20 000zł. Firmy / fundusze skupujące długi od banków kupują nawet przedawnione długi „za grosze” wykorzystując bierność rzekomych dłużników.

 

Oddłużanie poprzez upadłość np. konsumencką ma sens, jednak w wielu przypadków skuteczniejszym rozwiązaniem jest inna czynność prawna, jednak najważniejsze to zachowani procedury sądowej i zachowanie wymaganych terminów. Dlatego bez względu czy skorzystasz z pomocy naszych prawników specjalizujących się w zakresie prawa roszczeń i upadłości, czy sam poprowadzisz swoje sprawy pamiętaj, ze możesz mieć rację i możesz mieć niewzruszalny wyrok sądowy na podstawie którego będzie prowadzona skuteczna egzekucja komornicza.

 

Czym jest „skuteczna egzekucja komornicza„? Na to pytanie nie odpowie Ci Wikipedia, ani mało-doświadczony prawnik, a to ma znaczenie do przerwania biegu przedawnienia możliwości egzekwowania długu. Co gorsza wielu uważa, że skutecznym sposobem na Komornika jest sprzeciw na czynności komornicze co powoduje dodatkowe i najczęściej zmarnowane koszty opłaty sądowej!

 

Ponad 2 500 000 osób miało problem w terminowym spłacaniu swoich zobowiązań. Setki tysięcy osób już nie jest wstanie spłacać swoje długi, dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości planuje jeszcze bardziej uprościć przepisy umożliwiające ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Upadłość osoby fizycznej to jedna z możliwości skutecznego oddłużenia się, zatrzymania naliczania odsetek i przerwania egzekucji komorniczych.

 

infdolinia dla ubogichCzym w ogóle jest oddłużanie? Czym różni się „upadłość konsumencka” od upadłości przedsiębiorcy? Możliwości ogłoszenia upadłości reguluje Ustawa prawo upadłościowe. Oddłużanie to postępowanie, dzięki któremu dłużnik zyskuje możliwość uwolnienia się od wszystkich zobowiązań (od komorników i wierzycieli) na mocy orzeczenia Sądu. Od chwili ogłoszenia upadłości Komornik musi wstrzymać wszelkie egzekucje a odsetki przestają być naliczane.

 

 

 

Upadłość konsumencka – upadłość przedsiębiorcy – oddłużanie – nasi prawnicy wyjaśnią Ci m.in.:

 

 • kto i kiedy może złożyć wniosek o upadłość konsumencką
 • czy małżonkowie muszą składać osobne wnioski o upadłość
 • czy Sąd wezwie Cię na rozprawę, a jeśli tak to o co może pytać
 • czy Twoje ruchomość (np. telewizor, złote pierścionki, itp.) będą licytowane
 • jak długo trwa postępowanie o upadłość
 • jakie dokumenty trzeba złożyć i do którego Sądu
 • w jaki sposób można ustalić swoje aktualne zadłużenie
 • czym jest plan spłaty
 • dlaczego, kiedy i w jaki sposób Syndyk będzie zarządzał Twoim majątkiem (np. wynagrodzeniem)
 • z jaką chwilą odsetki przestaną być naliczane a egzekucje komornicze zostaną wstrzymane
 • jakie masz prawa jeśli Sąd oddali Twój wniosek o upadłość konsumencką lub Syndyk wyda decyzję niekorzystną dla Ciebie
 • kto pokrywa koszt syndyka i w ogóle ile kosztuje upadłość konsumencka
 • kiedy uwolnię się od długów
 • co jak Sąd podczas postępowania o upadłość posądzi mnie o kłamstwo
 • oddalenie wniosku o upadłość z powodu własnego zawinienia
 • co można zrobić aby zawodowy prawnik za darmo napisał za Was wniosek o upadłość konsumencką

 

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat upadłości konsumenckiej oraz jesteś zainteresowany otrzymaniem wniosku o upadłość wraz z wnioskami o ustalenie swojego długu zadzwoń na infolinię Kancelarii Prawnej czynną 7 dni w tygodniu:

tel. 703603009

 

Długi też się przedawniają (np. mandat za przejazd bez biletu przedawnia się po roku), jednak czy Sąd wyda nakaz zapłaty to w znacznej mierze zależy od strony pozwanej. Poza tym oddalenie powództwa nie oznacza, że windykacja przestanie dzwonić. Jakie masz prawa w zw. z naruszeniem Twoich dóbr osobistych? Czy windykacja może wszystko? Jak usunąć swoje dane z Biura Informacji Kredytowej lub z Krajowego Rejestru Długów? Co zrobić w sytuacji gdy Twój dług jest przedawniony a wierzyciel nie chce wykreślić Cię z Biura Informacji Gospodarczej?

 

A może nie wiesz jak ustalić czy w ogóle w Twojej sprawie wydano nakaz zapłaty (wyrok) i kto jest wierzycielem Twoich długów?

 

Oczywiście możesz udać się do Kancelarii Adwokackiej bądź Radcowskiej w Twoim mieście i zapłacić za poradę prawną 250zł netto lub zadzwonić na infolinię naszej Kancelarii i uzyskać szczegółowe informacje wraz z potrzebnymi wnioskami i wskazówkami jak je wypełnić oraz gdzie złożyć!

 

Telefoniczna konsultacja i pomoc prawna – 7 dni w tygodniu:

tel. 703-603-009

 

Porady dla dłużników http://www.poradyprawne-infolinia.pl

 

mediacje infolinia

 

 

Upadłość konsumencka porady – Katowice, Gliwice i Warszawa – porady online 24h

 

 

Dług Windykacja Komornik Upadłość