Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Oszustwa kredytowe

1 sierpnia 2018

Oszustwa kredytowe – coraz więcej osób zgłasza problem oszustwa kredytowego. Mają obiecaną pożyczkę, wniosek został rozpatrzony pozytywnie, jednak przed uzyskaniem gotówki muszą jeszcze wpłacić kilka lub kilkaset złotych tytułem „opłaty wstępnej” czy „ubezpieczenia”. Niestety po wpłacie kontakt się urywa, a pieniądze nigdy nie docierają do pożyczkobiorcy.

 

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa kredytowego, zadzwoń po darmową poradę prawną Kancelarii Prawnej – tel. 703-603-009.

 

oszustwo kredytowe pożyczkaW obecnych czasach, poza kredytami bankowymi, mamy dostęp do licznych ofert pożyczek pozabankowych oraz od osób prywatnych. W Internecie można znaleźć wiele stron z ofertą szybkiej pożyczki, bez sprawdzania BIK, które dla osób w złej sytuacji materialnej mogą wydawać się kuszące.

 

Prawne regulacje dotyczące pożyczek i kredytów konsumenckich można znaleźć w ustawie o kredycie konsumenckim oraz w kodeksie cywilnym (art. 720 i n.). Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów znajdują się liczne informacje dotyczące pożyczek, kredytów, jak również ostrzeżenia przed nieuczciwymi praktykami oraz informacje o interwencjach.

Oszustwa kredytowe – przedpłata na konto

 

Często warunkiem otrzymania pożyczki jest wpłacenie pewnej sumy na konto pożyczkodawcy. Może to być np. opłata za pozytywne rozpatrzenie wniosku, tytułem ubezpieczenia, opłata weryfikacyjna, czy za notariusza. Niestety po dokonaniu opłaty pożyczkodawca „zapada się pod ziemię”, a obiecane pieniądze nigdy do nas nie trafiają.

 

O ile ubezpieczenie kredytu w banku (np. na wypadek śmierci) może być dobrym wyjściem, o tyle w przypadku prywatnego inwestora należy podchodzić do tego z rezerwą. Należy pamiętać, aby dokładnie czytać wszystkie umowy. Jeżeli coś jest niezrozumiałe, to należy poprosić o wyjaśnienie lub zasięgnąć porady prawnej. Każda opłata przed otrzymaniem pożyczki powinna obudzić naszą czujność, gdyż możemy mieć do czynienia z oszustem.

 

Warto również sprawdzić przedsiębiorcę, który oferuje pomoc finansową i nie udostępniać swoich danych (zwłaszcza skanu dowodu), jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości. Zdaniem UOKiK czynności administracyjne prowadzące do zawarcia umowy pożyczki nie są osobnym świadczeniem. Pożyczkodawcy nie powinni więc naliczać z tego tytułu dodatkowych opłat, a samą umowę kredytu konsument powinien otrzymać bezpłatnie.

 

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa kredytowego lub masz wątpliwości co do uczciwości rozważanego pożyczkodawcy, to skorzystaj z pomoc prawnej specjalistów. Kancelaria Prawna udziela porad prawnych przez telefon w sprawach związanych z oszustwami kredytowymi w godz. 8:00 do 21:00. Porady prawne w sprawach pożyczek tel. 703603009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oszustwa kredytowe