Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Pieniądze znikają z konta

26 października 2018

Pieniądze znikają z konta – po zalogowaniu doznałam szoku, pieniądze znikły z mojego rachunku bankowego – nieautoryzowane transakcje bezpłatne porady prawne 703 603 009

 

Z konta znikły pieniądze – atak hakerów

 

Stały problem wielu klientów banków ∞ po zalogowaniu się na rachunek bankowy okazuje się, że pieniądze „znikły”, a bank odmawia uwzględnienia reklamacji, dlaczego?

 

Rozwój internetu stwarza nowe możliwości niestety również dla przestępców. Codziennie wzrasta liczba pokrzywdzonych przez cyberprzestępców. Chociaż dokładamy wszelkich starań to nigdy nie będziemy w 100% bezpieczni. Prawo bankowe, m.in art. 50 określa, iż „Bank dokłada szczególnej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych środków pieniężnych”. To banki muszą dokonać właściwych zabezpieczeń lub nie proponować mobilnych aplikacji bądź dostępu do rachunku bankowego przez internet. Nawet jeżeli klient zachował się nieostrożnie to są możliwości odzyskania pieniędzy skradzionych z rachunku internetowego o ile sami nie dokonaliśmy autoryzacji.

 

Jak odzyskać pieniądze skradzione przez hakerów §

 

W sytuacji, w której dowiadujemy się, że z naszego rachunku bankowego „zniknęły” pieniądze należy złożyć zawiadomienie na najbliższym komisariacie Policji. Następnie musimy zgłosić reklamacje w banku i koniecznie wziąć potwierdzenie zgłoszenia reklamacji nieautoryzowanej transakcji przez nas. Nawet jeśli to Ty osobiście wpisałeś hasło do fałszywej aplikacji, masz szansę odzyskać wszystkie skradzione środki płatnicze.

 

Dlaczego banki odmawiają uznania reklamacji nieautoryzowanych transakcji, skoro prawo bankowe jest jasne? Niestety około 80% pokrzywdzonych obawia się procesu z bankiem, a to je motywuje, aby odmawiać uznania reklamacji.

 

 

Jeżeli chcesz odzyskać Twoje pieniądze skradzione przez hakerów zadzwoń po poradę lub powierz nam prowadzenie Twojej sprawy:

 

Kancelaria Prawna tel. 703 603 009

7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 21:00

http://www.poradyprawne-infolinia.pl

 

Poza poradami nasi prawnicy specjalizujący się w nieautoryzowanych transakcjach mogą kompleksowo zająć się Państwa sprawą i odzyskać skradzione pieniądze.

 

Bezpłatne porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl/darmowe-porady/

Pieniądze znikają z konta