Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Rozwód porady prawne

6 grudnia 2021

Porady jak napisać pozew o rozwód.

 

porady prawne w sprawie rozwodu

rozwód porady 703603009

 

Prawo rodzinne porady prawne.

 

Są sytuacje w których nie ma wyjścia i dla dobra obojgu małżonków rozwód jest koniecznością. Jeśli już musimy się rozwieść to od czego zacząć? Proces rozwodowy nie jest prostym postępowaniem a nasza kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Możemy poprowadzić Państwa sprawę kompleksowo albo udzielić praktycznych porad prawnych nawet przez telefon – rozwód porady przez telefon 703603009.

 

Zasady związane z wniesieniem pozwu o rozwód są określone w Ustawie kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz w kodeksie postępowania cywilnego. Dla przykładu art. 56 kodeksu rodzinnego określa:

 

§ 1. Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
§ 2. Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

§ 3. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

Rozwód porady prawne – art. 57 ustawy kodeks rodzinny i opiekuńczy:

 

§ 1. Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.
§ 2. Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.
W orzeczeniu o rozwodzie sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach z dziećmi. Sąd może uwzględnić pisemne porozumienie małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej.
Samo zredagowanie pozwu o rozwód to jedno, ale uzyskanie rozwodu i komplikacje procesowe to zupełnie inny problem. Podczas procesu rozwodowego strona może zmienić zdanie i dochodzi do komplikacji. Czasami obie strony chcą rozwodu a Sąd oddala pozew o rozwód. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej. Jednak nie chodzi o jakiegokolwiek prawnika, a prawnika specjalizującego się w procesie rozwodowym. Prawnik specjalizujący się w rozwodach każdego dnia jest w Sądzie i doskonale wie, którzy sędziowie mają określone wymagania i są wstanie dostosować się. Dostosować pisma procesowe i wnioski.

 

Jeśli szukasz dobrego prawnika od prawa rodzinnego i opiekuńczego zadzwoń do nas. Nasze kancelarie prawne znajdują się w Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich górach i w Warszawie. Pomagamy też online udzielając. porady przez infolinię 703 603 009

W celu skorzystać z porady prawnej przez telefon możesz zadzwonić na płatny nr 703 603 009 lub dokonać wpłaty 99zł a my bez dodatkowych kosztów oddzwonimy do Ciebie w celu udzielenia rzetelnej i wyczerpującej porady prawnej.

Są dwa sposoby opłacenia porady prawnej – tradycyjny przelew na poniższe konto bankowe lub szybszy, szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858 (wystarczy wpłacić 99zł a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy oddzwonić).

Staramy się oddzwonić najszybciej jak będzie to możliwe, jednak gwarantujemy połączenie w terminie 24h od zaksięgowania wpłaty – mailem można podać temat porady lub sugerowane godziny w których mamy zadzwonić, jednak nie jest to wymagane. Jeśli zadzwonimy w chwili, w której nie będą mogli Państwo rozmawiać to umówimy się na inną godzinę dogodną dla Was i naszych prawników.

Pomagamy również przy pisaniu pism procesowych, wezwań czy odpowiedzi na pozew, a nawet możecie wynająć adwokata bądź radcy prawnego do kompleksowej obsługi prawnej Waszej sprawy.

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51 tytułem porada prawna dla… nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Jeśli zależy Ci na czasie prześlij potwierdzenie wpłaty na adres e-mail kancelaria@prawnik-infolinia.pl.

Staramy się niezwłocznie zadzwonić na podany w wpłacie nr telefonu w celu udzielenia porad bez dodatkowych kosztów.

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Informacja prawna – z porad można skorzystać każdego dnia (nawet w niedziele i święta) w godz. 8:00 – 21:00

pomoc prawna w sprawie rozwodu

 

Prawo rodzinne porady prawne przez telefon 703 603 009

 

Rozwód infolinia porad prawnych jest czynna każdego dnia (nawet w niedziele) w godz. 8:00 – 21:00. Jeśli nie możesz się połączyć to poproś swojego operatora (PLAY, ORANGE, T-MOBILE..) o odblokowanie połączeń premium.

 

Możesz też wybrać poradę przez telefon wpłacając 99zł na nasze konto (lub szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858) w tytule wpłaty wpisując nr telefonu na który my mamy oddzwonić a uzyskasz poradę bez opłat za połączenie – to my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty.

 

Alimenty porady prawne przez telefon – prawo rodzinne darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl

 

 

Rozwód porady prawne