Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Rozwód porady prawne

6 grudnia 2021

Porady jak napisać pozew o rozwód.

 

porady prawne w sprawie rozwodu

rozwód porady 703603009

 

Prawo rodzinne porady prawne.

 

Są sytuacje w których nie ma wyjścia i dla dobra obojgu małżonków rozwód jest koniecznością. Jeśli już musimy się rozwieść to od czego zacząć? Proces rozwodowy nie jest prostym postępowaniem a nasza kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Możemy poprowadzić Państwa sprawę kompleksowo albo udzielić praktycznych porad prawnych nawet przez telefon – rozwód porady przez telefon 703603009.

 

Zasady związane z wniesieniem pozwu o rozwód są określone w Ustawie kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz w kodeksie postępowania cywilnego. Dla przykładu art. 56 kodeksu rodzinnego określa:

 

§ 1. Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
§ 2. Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

§ 3. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

Rozwód porady prawne – art. 57 ustawy kodeks rodzinny i opiekuńczy:

 

§ 1. Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.
§ 2. Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.
W orzeczeniu o rozwodzie sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach z dziećmi. Sąd może uwzględnić pisemne porozumienie małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej.
Samo zredagowanie pozwu o rozwód to jedno, ale uzyskanie rozwodu i komplikacje procesowe to zupełnie inny problem. Podczas procesu rozwodowego strona może zmienić zdanie i dochodzi do komplikacji. Czasami obie strony chcą rozwodu a Sąd oddala pozew o rozwód. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej. Jednak nie chodzi o jakiegokolwiek prawnika, a prawnika specjalizującego się w procesie rozwodowym. Prawnik specjalizujący się w rozwodach każdego dnia jest w Sądzie i doskonale wie, którzy sędziowie mają określone wymagania i są wstanie dostosować się. Dostosować pisma procesowe i wnioski.

 

Jeśli szukasz dobrego prawnika od prawa rodzinnego i opiekuńczego zadzwoń do nas. Nasze kancelarie prawne znajdują się w Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich górach i w Warszawie. Pomagamy też online udzielając. porady przez infolinię 703 603 009

 

pomoc prawna w sprawie rozwodu

 

Prawo rodzinne porady prawne przez telefon 703 603 009

 

Rozwód infolinia porad prawnych jest czynna każdego dnia (nawet w niedziele) w godz. 8:00 – 21:00. Jeśli nie możesz się połączyć to poproś swojego operatora (PLAY, ORANGE< T-MOBILE..) o odblokowanie połączeń premium.

 

Możesz też wybrać poradę przez telefon wpłacając 99zł na nasze konto (lub szybki przelew BLIK na nr telefonu 728 838 858) w tytule wpłaty wpisując nr telefonu na który my mamy oddzwonić a uzyskasz poradę bez opłat za połączenie – to my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty.

 

Alimenty porady prawne przez telefon – prawo rodzinne darmowe porady prawne http://poradyprawne-infolinia.pl

 

 

Rozwód porady prawne