Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Udział w bójce › jak się bronić

23 listopada 2018

Bójka porady prawne jak się bronić przed oskarżeniem o udział w bójce? Oskarżono mnie o udział w bójce! Bezpłatne porady prawne z prawa karnego tel. 703603009

 

Oskarżenie o udział w bójce bezpłatne porady prawne.

 

bójka pomoc prawnaPrzestępstwo udziału w bójce opisuje art. 158 (porady prawne w sprawach karnych tel. 703603009):

 

§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Przez bójkę należy rozumieć starcie fizyczne pomiędzy co najmniej trzema osobami, z których każda jednocześnie atakuje i broni się, zawierające poważny ładunek przemocy stwarzający niebezpieczeństwo utraty życia człowieka lub wystąpienia ciężkiego bądź średniego uszczerbku na zdrowiu.

 

Napadli mnie a zostałem oskarżony o udział w bójce.

 

Oskarżenie o bójkę, najprościej można wyjaśnić: bardzo często dochodzi do sytuacji, w której ktoś napada na drugą osobę, w obronie staje kolejna osoba, a w rezultacie powstaje regularna bijatyka. Przechodni dzwonią na nr Policji. Niestety nie ma dowodów kto zaczął, a każda osoba twierdzi że zaczęła inna. Trudno ustalić stan faktyczny, zwłaszcza, że świadkowie najczęściej są zaangażowani po jednej ze stron.

Ustalenie ofiar i oprawców jest trudne lub niemożliwe, dlatego Policja najczęściej proponuje mandat za udział w bójce. A co jeśli czujemy się pokrzywdzeni i nie zgadzamy się na przyjęcie winy za udział w bójce?

 

Szczegółowe porady prawne w sprawach karnych

tel. 703 603 009

7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 21:00

http://www.poradyprawne-infolinia.pl

 

darmowe porady prawne przez telefon

Telefoniczne porady prawne 703603009

Darmowe porady prawne http://www.prawnik-infolinia.pl

Udział w bójce › jak się bronić