Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Zwrot samochodu porady

29 czerwca 2019

Zwrot samochodu bezpłatne porady prawne – jak odstąpić od umowy zakupu samochodu? Zwrot używanego samochodu, kiedy sprzedawca musi przyjąć zwrot samochodu? Czy klient może domagać się zwrotu kosztów naprawy samochodu?

 

Rękojmia na samochód – zwrot samochodu porady prawne tel. 703 603 009

 

odstąpienie od kupna samochoduCzy muszę przyjąć zwrot samochodu? Wady ukryte samochodu to podstawa do roszczenia o obniżenie wartości pojazdu. W określonych sytuacjach kupujący może uchylić się od skutków prawnych oświadczenie woli (uchylenie się od umowy zakupu). Każdy przypadek jest inny. Inne prawa przysługują w sytuacji, w której zakup następuje w ramach sprzedaży konsumenckiej, a inne w stosunku do zakupu samochodu od osoby prywatnej.

 

Zwrot samochodu” – Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich terminów i należytej staranności w chwili dokonywania zakupu rzeczy używanej.

 

Rękojmia na samochód zwrot samochodu (!)

 

Odstąpienie od umowy zakupu samochodu” – W myśl z art. 556 kodeksu cywilnego, sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne i prawne sprzedanej rzeczy (tzw. rękojmia). Nie jest to jednak odpowiedzialność nieograniczona.

 

Zwrot uszkodzonego samochodu – Wadą fizyczną jest niezgodność sprzedanej rzeczy z umową, w szczególności są to sytuacje, kiedy rzecz:

  • nie ma właściwości, które powinna mieć ze względu na cel oznaczony w umowie lub wynikający z przeznaczenia rzeczy;
  • nie ma właściwości, o których zapewniał sprzedający;
  • nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedającego, a ten nie zgłosił zastrzeżeń;
  • została wydana w stanie niezupełnym.

 

Uchylenie się od umowy zakupu – odstąpienie od zakupu samochodu

 

Kodeks cywilny art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli…

 

Zwrot używanego samochodu – Niestety polskie prawo nie należy do łatwych i każdy inteligentny człowiek wie, że kodeks cywilny oraz kodeks postępowania cywilnego zawiera wiele możliwości prawnych. Każdą sytuację można co najmniej dwojako interpretować, a odpowiednia procedura gwarantuje sukces własnej sprawy.

 

Jeżeli chcą Państwo porady prawne w odniesieniu do Państwa stanu faktycznego to polecamy infolinię Kancelarii Prawne, na której uzyskacie darmową poradę, 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 21:00 (jeśli nie możesz się dodzwonić skontaktuj się z Twoim operatorem i poproś o odblokowanie połączeń premium)

tel. 703 603 009

 

 

Porady prawne jak zwrócić samochód – porady prawne kiedy nie muszę przyjąć zwrotu samochodu

http://www.poradyprawne-infolinia.pl

 

porady prawne

 

Zwrot używanego samochodu porady prawne przez telefon 703603009

 

 

 

Prawa kupującego używany samochód. Prawa sprzedawcy używanego samochodu. Obowiązki kupującego i prawa sprzedawcy używanego pojazdu. Jak zwrócić samochód? Kupujący che zwrotu gotówki za samochód? bezpłatne porady w sprawach sprzedaży samochodów tel. 703603009

 

 

Zwrot samochodu porady