Infolinia porad prawnych:

703603009

E-mail:

kancelaria@prawnik-infolinia.pl

Zwrot samochodu porady

28 lutego 2023

Zwrot samochodu bezpłatne porady prawne – jak odstąpić od umowy zakupu samochodu? Zwrot używanego samochodu, kiedy sprzedawca musi przyjąć zwrot samochodu? Czy klient może domagać się zwrotu kosztów naprawy samochodu?

 

Rękojmia na samochód – zwrot samochodu porady prawne tel. 703 603 009

 

odstąpienie od kupna samochoduCzy muszę przyjąć zwrot samochodu? Wady ukryte samochodu to podstawa do roszczenia o obniżenie wartości pojazdu. W określonych sytuacjach kupujący może uchylić się od skutków prawnych oświadczenie woli (uchylenie się od umowy zakupu). Każdy przypadek jest inny. Inne prawa przysługują w sytuacji, w której zakup następuje w ramach sprzedaży konsumenckiej, a inne w stosunku do zakupu samochodu od osoby prywatnej.

 

Zwrot samochodu” – Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich terminów i należytej staranności w chwili dokonywania zakupu rzeczy używanej.

 

Rękojmia na samochód zwrot samochodu (!)

 

Odstąpienie od umowy zakupu samochodu” – W myśl z art. 556 kodeksu cywilnego, sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne i prawne sprzedanej rzeczy (tzw. rękojmia). Nie jest to jednak odpowiedzialność nieograniczona.

 

Zwrot uszkodzonego samochodu – Wadą fizyczną jest niezgodność sprzedanej rzeczy z umową, w szczególności są to sytuacje, kiedy rzecz:

  • nie ma właściwości, które powinna mieć ze względu na cel oznaczony w umowie lub wynikający z przeznaczenia rzeczy;
  • nie ma właściwości, o których zapewniał sprzedający;
  • nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedającego, a ten nie zgłosił zastrzeżeń;
  • została wydana w stanie niezupełnym.

 

Uchylenie się od umowy zakupu – odstąpienie od zakupu samochodu

 

Kodeks cywilny art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli…

 

Zwrot używanego samochodu – Niestety polskie prawo nie należy do łatwych i każdy inteligentny człowiek wie, że kodeks cywilny oraz kodeks postępowania cywilnego zawiera wiele możliwości prawnych. Każdą sytuację można co najmniej dwojako interpretować, a odpowiednia procedura gwarantuje sukces własnej sprawy.

 

Jeżeli chcą Państwo porady prawne w odniesieniu do Państwa stanu faktycznego to polecamy infolinię Kancelarii Prawne, na której uzyskacie poradę, 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 21:00 (jeśli nie możesz się dodzwonić skontaktuj się z Twoim operatorem i poproś o odblokowanie połączeń premium)

tel. 703 603 009

 

Jeśli chcesz uzyskać indywidualną poradę prawną przez telefon z gwarancją ceny 99zł to możesz to zrobić na dwa sposoby.

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

 

Możesz też wykonać tradycyjny przelew na poniższe dane a my zadzwonimy z poradą – jeśli nie będziesz mógł rozmawiać w danej chwili to zadzwonimy z poradą w innym dogodnym dla Ciebie terminie:

Kancelaria Prawna Katowice Korfantego 51

tytuł np. porada prawna dla …. nr tel…

bank ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

NIP Kancelarii: 6262388304

 

Porady prawne jak zwrócić samochód – porady prawne kiedy nie muszę przyjąć zwrotu samochodu

http://www.poradyprawne-infolinia.pl

 

porady prawne

 

Zwrot używanego samochodu porady prawne przez telefon 703603009

 

 

 

Prawa kupującego używany samochód. Prawa sprzedawcy używanego samochodu. Obowiązki kupującego i prawa sprzedawcy używanego pojazdu. Jak zwrócić samochód? Kupujący che zwrotu gotówki za samochód? bezpłatne porady w sprawach sprzedaży samochodów tel. 703603009

 

 

Zwrot samochodu porady